Start med at bowle idag!

Sporten hvor det sociale er i højsæddet

Find bowlingklub

Mange af bowlingklubberne på
Fyn tilbyder en gratis prøvetime

Find klub eller bowlingcenter

Fyns Bowling Unions aktiviteter

Veteranturnering

Veteranturneringen Turneringen spilles hele sæsonen Kontaktperson Charlotte Leen Tlf: 60 67 63 05 efter kl. 15 Mail: formand@fbwu.dk Stilling og turneringsplaner

Eventyr mix

Mixdouble senior Mesterskabet spilles den 12.oktober 2019 Kontaktperson Leif Ottosen Åsumvej 227 5240 Odense NØ Tlf: 30 34 38 02 Mail: staevneansvarlig@fbwu.dk Dokumenter

Klubmesterpokalen

Klubmesterpokalen Mesterskabet spilles den 7. december 2019 Kontaktperson Leif Ottosen Åsumvej 227 5240 Odense NØ Tlf: 30 34 38 02 Mail: staevneansvarlig@fbwu.dk Dokumenter

Eventyr senior plus

Eventyr senior plus Mesterskabet spilles den 5. januar 2020 Kontaktperson Leif Ottosen Åsumvej 227 5240 Odense NØ Tlf: 30 34 38 02 Mail: staevneansvarlig@fbwu.dk Dokumenter

Eventyr single/Double

Eventyr Single/Double Mesterskabet spilles den 22. februar 2020 Kontaktperson Leif Ottosen Åsumvej 227 5240 Odense NØ Tlf: 30 34 38 02 Mail: staevneansvarlig@fbwu.dk Dokumenter

Eventyr open trio

Eventyr open trio Mesterskabet spilles den 22. marts 2020 Kontaktperson Leif Ottosen Åsumvej 227 5240 Odense NØ Tlf: 30 34 38 02 Mail: staevneansvarlig@fbwu.dk Dokumenter

Veteran stævne

Veteran stævne Stævnet spilles den 16. maj 2020 Kontaktperson Leif Ottosen Åsumvej 227 5240 Odense NØ Tlf: 30 34 38 02 Mail: staevneansvarlig@fbwu.dk Dokumenter

Facebook

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

4 dagde siden

Fbwu

... Se mereSe mindre

Image attachmentImage attachment

4 dagde siden

Fbwu

I dag blev Eventyr Mix Double 2019-20 afviklet i Odense Bowlinghal og Simgolf center , der var 16 hold til start fordelt på 2 klasser , selv stævner forløb uden de store problemer, i Klasse 1 vandt Helle Andersen / Kent Wigman Brasilia, sølvet gik til Magna Johannson / Niclas Rasmussen Brasilia, bronze gik til Nicole Rasmussen / Daniel Wigman, Gitte Rasmussen / Jan Biltoft alle fra Brasilia.
Klasse 2 . vinderne er Pia Jensen / Palle Madsen Sambowl, sølvet gik til Lene Larsen / Alan Hansen, bronzen gik til Anne Hansen Tenpins 94 / Carsten Asmussen BCM,/ Lis Og Carsten Jakobsen BCM, tillykke til Alle vinderne
... Se mereSe mindre

1 uge siden

Fbwu

... Se mereSe mindre

Image attachment

1 måned siden

Fbwu

... Se mereSe mindre

1 måned siden

Fbwu

SONY DSC ... Se mereSe mindre

Comment on Facebook

Tak for et rigtig godt stævne og stort tillykke til alle vinderne 👍👍🏆🏆

Tillykke til jer alle sammen

hvor ser vi resultater tillykke til spillerne

Billederne er da fra sidste år 😉

flere nyheder